Obsah

Odběr zpravodaje

Seminář: Jak to dělají jinde

Vzdělávejte se zdarma v oblasti revitalizace a rekonstrukce bytových domů

Stáří bytového fondu překračuje v České republice podle statistik ČSÚ 50 let a řada konstrukčních prvků a částí je tak za hranicí životnosti. Více než polovina budov nesplňuje hygienické standardy, či dokonce ohrožuje zdraví a život obyvatel. Podle Asociace výrobců minerální izolace každý druhý dům v Česku nevyhovuje nynějším nároků na bydlení z hlediska hygieny a bezpečnosti či technických norem.

Domácnostem komplikuje život hlavně vysoká vlhkost a s ní související plísně, hluk a riziko požáru či otravy oxidem uhelnatým. Příčinou těchto rizik jsou především nefunkční opláštění budov, nevyhovující cirkulace vzduchu a vytápaní, nekvalitní izolace a zateplení budov vč. starých střešních oken, ale také staré rozvody elektřiny a staré plynové spotřebiče.

Špatné vnitřní prostředí budov má přitom negativní dopad na zdraví obyvatel. Státní zdravotní ústav uvádí, že až 50 % onemocnění souvisí právě s nevyhovujícími podmínkami bydlení.

Seminář je určen všem, kteří mají zájem bydlet ekonomicky, ekologicky, bezpečně a moderně. Mezi účastníky bývají však zejména zástupci společenství vlastníků, bytových družstev, správcovských organizací a státní správy.

Semináře „Jak to dělají jinde“ realizujeme více než čtrnáct let. Za tuto dobu jsme prokazatelně napomohli tisícům domů k jejich obnově a ke zvýšení kvality. Výsledkem naší práce je zejména úspora finančních prostředků modernizovaných domů díky výraznému snížení energetické náročnosti související s vytápěním a výrobou TUV,“ říká předseda spolku Ing. Petr Němec.

Pro nás dům, z. s., se soustavně věnuje osvětě v oblasti zvyšování kvality bydlení související s řešením problémů izolací a zateplování, rozvodů a uplatňování nejmodernějších technologií v oblasti bezpečnosti a nestandardních zdrojů energií.

 

Účast na sympoziu včetně občerstvení je pro přihlášené ZDARMA.
¨
 
Město Datum Hotel Adresa
Brno 6.4. Hotel Avanti Střední 61, 602 00 Brno
Pardubice 7.4. Hotel Euro Jiráskova 2781, 530 02 Pardubice
Ostrava 20.4. Hotel Harmony 28. října 170, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory
Olomouc 21.4. Hotel Flora Krapkova 439/34, 779 00 Olomouc
Ústí n. Labem 4.5. Hotel Vladimir Masarykova 36, 400 01 Ústí nad Labem
Praha 5.5. Hotel Fortuna City Bečvářova 2083/14, 100 00 Praha 10
Plzeň 18.5. Hotel Primavera Nepomucká 1058/128, 326 00 Plzeň 
České Budějovice 19.5. Clarion Congress Hotel  Pražská tř. 2306/14, 370 04 České Budějovice

Přihlásit se můžete prostřednictvím

 PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE